П`ятниця, 29.03.2024
Пропонуємо
КОНТАКТИ
м. Чернівці
вул. Нікітіна, 2,оф. 2

093 348 26 59
050 338 36 25
0372 57 17 72


Дізнайтеся більше
Рекуперація повітря [3]
Колекторні системи [2]
Гідрокаміни [1]
Грунтовий вимінник тепла [1]
Акумулятори теплової енергії [1]
Тепловий насос [2]
Капілярне опалення [1]
Економія води [1]
Будівництво [1]
Пошук
Головна » Статті » Будівництво

Що таке целюлозний утеплювач «Ековата»?
   Паперова промисловість давно переробляє макулатуру для виробництва паперу. У 20-ті роки минулого століття у Канаді, а трохи пізніше у Німеччині, скандинавських країнах та США, були проведені дослідження властивостей целюлози щодо можливості її використання у якості утеплювача та звукоізоляційного матеріалу. Унікальні властивості деревної маси (целюлози) показали перспективність її використання для вищевказаних цілей. Це привело до створення нового тепло та звукоізоляційного матеріалу. Реалізація програми доступного житла стала можливою завдяки широкому використанню даного матеріалу. На даний момент целюлозний утеплювач широко використовується у всьому світі як у житловому, так і у промисловому будівництві.
Целюлозний утеплювач Ековата  вперше з'явився на ринку України у 2007 році.

   По структурі - пористий, дуже легкий теплоізоляційний матеріал, який складається на 81%  з вторинної целюлози (подрібленого газетного паперу), 8% з антисептиків (солі борної кислоти) та з 11% нелетких антипіренів (бура). Бурати, що використовуються для виготовлення Ековати,  є нетоксичними, нелеткими, нешкідливими для людини природніми компонентами. В газетному папері також не містяться шкідливі сполуки ( свинець відсутній, так як вже понад 15 років в друкарстві застосовується офсетний друк).

   Завдяки такому складу матеріал є перевіреним на практиці ізоляційним матеріалом, який володіє довговічними, тепло- та звуко- ізоляційними властивостями, унікальною характеристикою заповнення порожнин і надійністю безпечного використання.
На міжнародному конкурсі "екологічно безпечна продукція", що відбувся у Москві, матеріал Ековата удостоєний медалі ”Екологічно безпечна продукція” і занесений в "реєстр натуральної і безпечної продукції".
 

Основні переваги целюлозного утеплювача Ековата:


- є екологічно безпечний, не містить шкідливих для здоров’я людини речовин та не викликає алергії ;

- має високу теплоізоляційну здатність, запобігає виникненню конденсату ;

- захищає приміщення від спеки ;

- має високі звукопоглинаючі показники ;

-  дозволяє будівлі «дихати» - за принципом дерев'яного будинку (пароізоляція непотрібна).

- ефективний захист конструкцій від гниття, зупиняє ріст грибків, запобігає появі гризунів та комах;

- монолітність теплоізоляційного шару, яка виключає виникнення «акустичних містків» і «містків холоду»;

- абсолютна відсутність відходів та немірних відрізків в процесі влаштування ;

- відсутність осідання матеріалу ;

- висока продуктівність нанесення( 60-80 м3 на добу двома монтажниками) ;


Властивості целюлозного утеплювача Ековата

Теплоізоляційні властивості

Дослідження показують, що при правильному укладанні будь-якого неорганічного утеплювача, утворюються шовні пустоти об'ємом до 4%, що приводить до 50% проникнення тепла, що у свою чергу приводить до додаткових витрат енергії на опалення та охолодження. На відміну від цього, покриття з органічного утеплювача Ековата для стін, підлоги і стелі повністю заповнює пустоти, запобігаючи проникненню тепла. Утеплювач Ековата створює безшовну ізоляцію.

Ековата може монтуватися в конструкції двома шляхами:  напиленням або вдуванням; при цьому утеплювач проникає у найменші щілини і щільно прилягає до труб, електропроводки та інших будівельних конструкцій, які важко ізолюються:
  • отримується щільний та цілісний ізоляційний шар;
  • у місцях наскрізних проводок інженерних мереж і решітчатих конструкцій не залишається щілин, через які відбувається проникнення тепла.

Звукоізоляційні властивості

Велика кількість звукової енергії передається крізь щілини та пустоти у стінах, стиках підлоги та стелі. Розпилений на місце покриття, ущільнювач Ековата створює звукоізоляційну стінку. При цьому волокна тонкої структури проникають у найменші заглибини ділянки, яка ізолюється. Якщо конструкція стіни складається, наприклад, з каркасу товщиною 75 мм, який облицьований з обох сторін гіпсокартонною плитою, товщиною 12,5 мм, то її звукоізоляційна властивість RW = 37 дБ. Після нанесення на внутрішню поверхню плити з однієї сторони 25 мм шару ущільнювача Ековата, ізолююча властивість даної конструкції стіни зростає до 46 дБ. Кожен наступний шар Ековати, товщиною 15мм., поглинає звук величиною 9дБ. Перегородка обшита гіпсокартонними плитами із шаром Ековати товщиною у 50мм. має показник шумопоглинання 64дБ, тоді як „сендвіч” з гіпсокартону і мінвати товщиною 100мм. – всього лиш 37дБ. Завдяки таким властивостям Ековата часто застосовується для звукоізоляції музичних студій , танцювальних залів, стадіонів та аеропортів.

Протипожежні властивості

При пожежі більш важливим фактором, як негорючість, є здатність матеріалу зберігати свої теплоізоляційні властивості, і якомога довше стримувати розповсюдження полум’я через конструкції (слугувати довгий час в якості відсікаючої конструкції). Целюлозний утеплювач Ековата добре зберігає свою ізоляційну здатність при пожежі та ефективно уповільнює розповсюдження вогню крізь конструкцію. Для збільшення вогнестійкості матеріалів використовують спеціальні речовини – антипірени. Використання антипіренів базується на плавленні під дією температури легкоплавких речовин, які вводяться до складу матеріалу (солі борної кислоти – бури, Na2B4O7-10H2O). Кристалізаційна вода буратів і вологість Ековати вивільняються при підвищенні температури, завдяки чому Ековата довго протистоїть дії полум’я. Окрім цього, при горінні (тлінні) Ековати, на поверхні ізоляційного шару утворюється достатньо грубий шар деревного вугілля. Деревне вугілля має більш низьку теплопровідність, і тому захищає целюлозу , яка знаходиться під ним, від подальшого нагрівання. Висока теплоємність целюлози (Ековати), дуже важлива для пожежозахисту. Ось чому висока температура пожежі не проникає крізь елементи будівлі так швидко, вона блокується в середині ізоляційного матеріалу. Ще одним важливим фактором для порятунку людського життя у випадку пожежі є те, що Ековата не плавиться .

Вологостійкі властивості

Ековата - органічний утеплювач, властивості якого у вологому середовищі значно відрізняються від властивостей традиційних ізоляційних матеріалів. Власна вологість целюлозного утеплювача прилаштовується до відносної вологості повітря навколишнього середовища , подібно до натуральної деревини. Завдяки цій властивості „дихати” , будівлі, утеплені Ековатою, можна будувати без застосування пароізоляційної плівки. Ековата може поглинати надлишки вологи з навколишнього середовища, і віддавати природну вологу без втрати ізолюючих властивостей .Так як волокна Ековати є целюлозними , а не скляними чи кам’яними, при підвищеній вологості їх капіляри пропускають вологу через себе ( капілярне всмоктування широко розповсюджене в природі - воно визначає підняття соків в рослинах) , волога не накопичується поміж волокон , а під дією змін відносної вологості повітря, волога випадає на зовнішній шар Ековати, тому навколишній простір залишається сухим. Теплопровідність Ековати залишається незмінною аж до досягнення рівня вологості матеріалу 23,5%. Інститутом „Термоізоляція” (Вільнюс, Литва) протягом 1999-2001років були проведені дослідження з приводу рівня вологості Ековати в облегшених цегляних стінах одноповерхових і двоповерхових житлових будинків (середній прошарок у трьохшарових стінах). Дослідження проводили на взірцях, відібраних у жовтні (на початку періоду вологонакопичування) і квітні (після вологонакопичування у зимовий час). Середнє значення вологості Ековати у всіх випадках, незалежно від року спостереження і товщини її шару, коливались від 8,9% до 14,7%, тобто не досягали критичного рівня вологості після якого змінюється теплопровідність. З зовнішньої сторони шару Ековати, у всіх випадках, найбільший показник вологості був зафіксований на рівні 15% (відносно вищезгаданих 8,9.....14,7%), що вказує на достатню однорідність розповсюдження вологи. Дані дослідження показали, що в шарі Ековати волога не накопичується, а виходить на зовні. Зовнішній шар цегляної кладки, в свою чергу пропускає вологу і сприяє висиханню утеплювача. Це підтверджується і практикою застосування облегшених цегляних стін з утеплювачем Ековата у Фінляндії, Швеції, Англії, Німеччині, США та Канаді, де повітряний прошарок між зовнішнім шаром з цегли і утеплювачем не передбачається. Провідним інститутом Сибіру і Далекого Сходу „Красноярський ПромбудНДІпроект" проведені дослідження і розрахунки на проникнення вологи крізь цегляну зовнішню багатошарову стіну в умовах м.Красноярськ, тобто при -40ºС. З них випливає, що конденсація водяних парів в стіні в зимовий період не утворюється.

Біостійкі властивості

Ековата забезпечує ефективний захист від гниття , зупиняє вже розпочатий ріст грибків , збільшує термін користування дерев'яними конструкціями більш ніж на 100 років. Також Ековата запобігає появі гризунів та комах в ізольованих конструкціях. Здатність Ековати запобігати заведенню у ній гризунів ґрунтується на неприємному смаку борних сполук , що містяться в Ековаті.

Просідання матеріалу
Відсутність просідання у вертикальних конструкціях – одне з найважливіших експлуатаційних властивостей Ековати. Проведені досліди різноманітних утеплювачів у вертикальних конструкціях показали, що в результаті впливу вібрації і трясіння, утеплювачі на основі мінеральної вати дали деяку усадку по висоті стовпа утеплювача, а Ековата, навпаки, навіть дещо розрихлилась.

Екологічні властивості
Суспільство вимагає того, щоб виробництво продукції не приносило шкоди навколишньому середовищу. Тому природньо, що і сама продукція не повинна шкодити здоров'ю споживача. Утеплювач Ековата не містить летких, шкідливих для здоров'я людини хімікатів та не викликає алергії. Так, при допустимій нормі вмісту формальдегіду 0,15мг/м³ (при +40ºС) Ековата містить всього 0,008 міліграма.
Ековата є природнім утеплювачем, вона дозволяє будівлі «дихати», що покращує її експлуатаційні характеристики і робить матеріал привабливим для споживачів.

Технологія нанесення Ековати
Ековата постачається із заводу виробника у мішках в зпресованому вигляді, займаючи втричі менший об’єм ніж в утеплюваній конструкції.
Подача Ековати на місце утеплення здійснюється з допомогою спеціальної установки шляхом пневмовдування по шлангах. Установка доставляється на об”єкт у спеціально обладнаному автомобілі і розташовується на зовні споруди. Технічні характеристики апарату дозволяють доставляти ізоляційний матеріал по шлангах до 150 метрів у довжину і 25 метрів у висоту.

Вдування 
Сухе вкладання застосовується для горизонтальних верхніх і нижніх перекриттів, горищ, похилих верхніх перекриттів (мансардних приміщень) та для заповнення коробчастих конструкцій і пустот.
При вдуванні утеплювач Ековата проникає у важкодоступні пустоти та зазори, утворюючи безперервний та безшовний теплоізоляційний контур. При цьому відсутні зазори між утеплювачем та конструкцією. У випадку утеплення споруд що вже експлуатуються, непотрібно розбирати існуючі конструкції. Такого результату неможливо досягти при використанні мінераловатних та інших утеплювачів.
При виконанні робіт по утепленню Ековатою повністю відсутні відходи утеплювача (характерні для мінераловатних і пінополістерольних плит відрізки), так як непотрібно підлаштовувати  утеплювач під розміри конструкції (каркасу, крокв).

Вологе напилення
Вологе нанесення, тобто напилення, використовується при утепленні будь-яких відкритих конструкцій. Оператор з допомогою спеціальної форсунки напилює ізоляційний матеріал.  При змочуванні матеріалу водою активізується  легнин, який міститься в деревоволокнах, котрий і виконує роль клею. Утеплювач міцно схоплюється з усіма конструкціями з дерева, металу, бетону, цегли, скла, і обволочує всі комунікації, що проходять всередині конструкції, утворюючи суцільний, щільний шар утеплювача.
При напиленні матеріалу на стіну, встановлюють рамки для майбутньої конструкції. Максимальна товщина шару утеплювача може досягати 20-ти сантиметрів.  Зразу після напилення матеріал, що виступає, зачищають врівень з рамкою, за допомогою спеціального приладу. В залежності від температури навколишнього середовища і вологості, матеріал висихає протягом 5-7 днів. Після повного висихання утеплена стіна закривається , будь-яким типом обшивки (гіпсокартон, ОСБ плита, вагонка і т. ін.).

Технічна характеристика

  • Теплопровідність матеріалу 0,036-0,040 Вт/мС (залежить від технології монтажу)
  • Класи горючості матеріалу
  • Г2- помірногорючий (ДСТУ Б В.2.7-19-95),
  • С2-помірноспалахуючій (ДСТУ Б В.1.1-2-97),
  • Д2 –з помірною димоутворюючою  властивістю(2.14.2 і 4.18 ГОСТ 12.1.044),
  • РП-1 не розповсюджуючий полум’я (ДСТУ Б В.2.7-70-98).
  • Вогнестійкість Гіпсокартонної перегородки + матеріал складає 0,65 год
  • Звукоізоляція  – (гіпсокартон 12,55мм + матеріал 50мм)звукопоглинання 63ДБ!
  • Щільність ізоляції 30-65кг/м³ (в залежності від області застосування)
  • Проникнення повітря При щільності матеріалу 30,6 – 40,0 кг/м³- (80-120)*10-6 м³/msPa
  • Сорбційне зволоження За 72 години – 16%ГОСТ 17177.5
  • Паропроникнення 0,3мг/(м*г*Па)
  • Морозостійкість Не менше 70 лег, більше 80 циклів
  • Значення рНрН=7,8-8,3. Хімічно пасивне середовище, утеплювач
  •    є хімічно пасивним середовищем і не викликає корозії контактуючих з ним та ін. матеріалів
  • Усадка матеріалу Повністю відсутня
  • Гігієнічність та екологічність Матеріал не викликає алергії , в ньому відсутні токсини



Технологія ручного монтажу

 
Схема утеплення перекриття і стін: 1 – обрешетування перекриття або стіни; 2 – крафт-папір або картон; 3 – целюлозний утеплювач; 4 – підлогова дошка Спільна схема схилої покрівлі: 1 – покрівля «пиріг»; 2 – гідроізоляція; 3 – вітрозахисна плита; 4 –целюлозний утеплювач; 5 – картон
    Монтаж целюлозного утеплювача дуже простий. Матеріал легко розкладається на утеплювану поверхню (підлоги, перекриття, горища). Є лише один нюанс — перед вживанням його необхідно злегка «розпушити» підручними засобами. Наприклад, дрилем із насадкою-мішалкою. Річ у тім, що для зручності транспортування та зменшення об'єму в процесі упаковування матеріал спресовується (його щільність в упаковці — близько 110–120 кг/м³, середня вага мішка — 15 кг). Після розпушування утеплювач готовий до використання. Щільність утеплювача для укладання вручну повинна складати близько 35–40 кг/м. Для горизонтальних поверхонь така щільність укладання оптимальна. Достатньо не більше як 150 мм шару утеплювача. В скати покрівель, за такої ж товщини шару, утеплювач необхідно укладати з щільністю не менше ніж 45 кг/м³. Варто відзначити, що на практиці зазвичай достатньо утеплювати лише горищне перекриття, оскільки найбільше тепла втрачається через покрівлю, а не через стіни. До того ж, можна заощадити на «холодній покрівлі». Для внутрішнього утеплення стін аркуш гіпсокартону (якщо, наприклад, він використовується як внутрішній фінішний матеріал) кріпиться на висоту біля півметра по вертикальних направляючих. Достатньо 70-100 мм шару утеплення. У нішу, що утворилася, засипається матеріал та утрамбовується вручну до пружинного стану. Потім нарощують наступні півметра і так далі. Верхній «пояс» утеплення, близько 5 % від загальної висоти, укладають із трохи більшою щільністю, щоб уникнути подальшого просідання матеріалу. Легке паперове пилоутворення під час укладання утеплювача не шкідливе для здоров'я людини, і все ж можна у процесі робіт захистити дихальні шляхи за допомогою маски. Надалі матеріал спресується, і жодного пилу утворюватися не буде. Такий спосіб укладання під силу навіть одній людині. Для більшої продуктивності використовується механізований метод.



Категорія: Будівництво | Додав: tepla-oselya (10.10.2010)
Переглядів: 7716 | Теги: целюлоза, монтаж целюлозного утеплювача, целюлозна вата, тепло, утеплювач, Ековата
Теги
Партнери
Атмосфера Віта Клімат Енергозберігаючі системи ПО Ремстройресурс
Статистика
Сучасна Тепла Оселя © 2024
Сайт управляється системою uCoz