Субота, 20.04.2024
Пропонуємо
КОНТАКТИ
м. Чернівці
вул. Нікітіна, 2,оф. 2

093 348 26 59
050 338 36 25
0372 57 17 72


Дізнайтеся більше
Рекуперація повітря [3]
Колекторні системи [2]
Гідрокаміни [1]
Грунтовий вимінник тепла [1]
Акумулятори теплової енергії [1]
Тепловий насос [2]
Капілярне опалення [1]
Економія води [1]
Будівництво [1]
Пошук
Головна » Статті » Грунтовий вимінник тепла

ГРУНТОВИЙ ВИМІННИК ТЕПЛА
 ГРУНТОВИЙ ВИМІННИК ТЕПЛА

        У нашій кліматичній зоні на глибині 1-4 м, впродовж всього року панує стала температура +9°C (±2°C). Для використання енергії ґрунту служить т.зв. ґрунтовий вимінник тепла (ГВТ ). Охолодження повітря в ГВТ дозволяє зменшити інтенсивність потоків струменів  необхідного повітря для однієї особи до 20m3/год (устаткування на 30% менш потужне від традиційного  охолодження).
Доступ повітря з ГВТ  в зимовий період сприятиме зниженню потужності нагрівачів на 60%.
Повітря з ГВТ може бути в подальшому догріте за допомогою рекуператора.



Основні властивості :
  • Просте будівництво ГВТ з легкодоступних і дешевих матеріалів дає можливість виконати його, в принципі, в кожному місці і умовах. Це створює  можливість найсучаснішого застосування такого вимінника для кліматизації приміщень.
  • Використання в такий спосіб природної енергії ґрунту з невеликої глибини для охолодження і обігріву струменів вентиляційного повітря .
  • Застосування ґрунтового теплообмінника - це видатні можливості залучення відновлювальної енергії. При застосуванні ГВТ можна додатково заощадити. Оскільки, враховуючи інерцію ГВТ, стан повітря на виході з обмінника незалежний від коливань зовнішнього повітря на вході - його параметри  довгий період часу стабільні і не вимагають поточної регуляції.
  • Маємо витрати тільки на рух повітря (живлення вентилятора) через ГВТ (опір біля 100 Па), а не на його обігрів або охолодження.
  • ГВТ цілковито гарантує забезпечення потреб охолодження в літній період. Відношення енергії вкладеної (вентилятор) до тієї, що залучається, досягає в літніх піках відношення 1:30...35 а в зимових 1:35...40.
  • Застосування ГВТ в зимовий період уможливлює залучення з ґрунту до 50% тепла, що втрачається при традиційному провітрюванні.  
  • Середня максимальна різниця температур повітря перед і за ГВТ літом 10…12°С (при температурі повітря +32°C) , зимою 18…20°С (при температурі повітря -20°C).
  • Середній тепловий ефект ГВТ становить 1 кВт/м3/год а в літніх і зимових піках доходить навіть до 2 кВт з 1м3.
  • Найкращі енергетичні ефекти отримуються в період дії екстремальних погодних умов,  при низьких температурах зовнішнього повітря зимою і високих зовнішніх температурах літом.
  • Після переходу через ГВТ відбувається пониження  вологості повітря напр. з 15,2 до12,7 г/кг і зволоження в зимовий період.


Способи укладання грунтового вимінника тепла


Є два можливих способи укладання грунтового обмінника: гравієвий і трубний.

 Трубний обмінник тепла може бути монтований декількома способами. Три найпопулярніші з них :

1. Пряме укладення
                        
Труба з будівлі укладена  по прямій лінії на глибині не менше 1 м.
і довжиною приблизно 40-60 м, яка йде від черпні (забір повітря) до будинку.





Використання антибактеріальної труби Авадукт Термо забезпечує відсутність  неприємних запахів усередині обмінника та забезпечують ефективніший теплообмін на відміну від стандартних каналізаційних труб завдяки вмісту срібла.


2. Ламане укладення

Труба обмінника є ламана  в одному або двох місцях, у формі букви "U" або "S". Таке рішення дозволяє укласти обмінник навіть на невеликій ділянці.  



3. Багатотрубчасте укладення (система Тіхельмана)
   
Труба   обмінника, що виходить з будівлі, розділяється на декілька паралельних каналів, які далі знову об'єднуються між собою.





Спосіб під’єднання ГВТ до кімнатного рекуператора



Вхід ГВТ в будинок з наступним розгалуженням вентиляції



ГРАВІЄВИЙ ОБМІННИК ПОВІТРЯ


Обмінник базований на гравії,  крім згаданих вище функцій виконує функцію повітряного фільтру. Цей обмінник відділений  від грунту.  Зовнішнє повітря, проходячи через шар гравію, розміщеного на певній глибині, підігрівається взимку до 20°С,  а влітку  охолоджується, приблизно на 10°C.
Малюнок унизу відображає обмінник саме такого типу.

Наважуючись на монтування ГВТ у вентиляційній системі свого дому необхідно мати ідеально обдуманий проект  з точними розрахунками.
Ми рекомендуємо застосовувати  центральні рекуператори ,що відповідають більшості типів грунтових обмінників.
  

Категорія: Грунтовий вимінник тепла | Додав: tepla-oselya (15.03.2009)
Переглядів: 4446 | Теги: гравієвий вимінник, вимінник тепла, охолождення влітку, монтаж вимінника тепла, грунтовий вимінник
Теги
Партнери
Атмосфера Віта Клімат Енергозберігаючі системи ПО Ремстройресурс
Статистика
Сучасна Тепла Оселя © 2024
Сайт управляється системою uCoz