Вівторок, 16.04.2024
Пропонуємо
КОНТАКТИ
м. Чернівці
вул. Нікітіна, 2,оф. 2

093 348 26 59
050 338 36 25
0372 57 17 72


Дізнайтеся більше
Рекуперація повітря [3]
Колекторні системи [2]
Гідрокаміни [1]
Грунтовий вимінник тепла [1]
Акумулятори теплової енергії [1]
Тепловий насос [2]
Капілярне опалення [1]
Економія води [1]
Будівництво [1]
Пошук
Головна » Статті » Колекторні системи

СОНЯЧНІ КОЛЕКТОРИ В СИСТЕМІ ГВП
СОНЯЧНІ КОЛЕКТОРИ В СИСТЕМІ ГВП

Плоский рідинний сонячний колектор призначений для ефективного перетворення сонячної енергії в теплову. Отримувану таким чином теплову енергію можна використовувати для побутової потреби різних споживачів в гарячому водопостачанні і опалюванні.
В конструкції сонячного колектора застосовані найсучасніші технічні рішення і матеріали: мідна поглинаюча панель з високоселективним покриттям (тінокс), корпус з анодованого алюмінію, силіконова гума ущільнювача, удароміцне скло з низьким вмістом заліза. Все це, а також висока якість виготовлення дозволяє гарантувати ефективність і тривалий термін експлуатації сонячних колекторів(не менше 50 років).
Залежно від потреб в гарячій воді і/або опаленні, визначається необхідна кількість сонячних колекторів, які об’єднуються в групи і працюють в єдиній системі.
В середньому за рік 67 % нагрітої води забезпечується завдяки сонячній енергії, отриманій через колектори. Кількість і температура нагрітої води за один день залежать від багатьох чинників, таких як: висота сонця над горизонтом, міра ясності дня, температура повітря, температура холодної води, кількість споживаної гарячої води, конфігурація системи і т.д. Тому, кількість і температура нагрітої води, в кожен конкретний день, різні.
Колектор є елементом системи і не може ефективно функціонувати, якщо неправильно підібрані інше обладнання і комплектуючі. Якість монтажу, а також кількість колекторів, вибраних для конкретної системи, значно впливає на ефективність і надійність роботи сонячних колекторів і системи в цілому.

В період від березня до жовтня сонячні колектори здатні практично повністю задовольнити потребу в гарячій воді. Це величезна фінансова економія.
Основні  технічні показники:
  • Вага - 40кг.
  • Габаритні розміри - 2019*1018*90
  • Каркас – алюміній
  • Cкло – спеціальне, стійке до ударів граду
  • Загальна площа – 2,055 м2
  • Показник абсорбції – >96%
  • Площа абсорбера – 1,852 м2
  • Максимально допустима температура – 224С
  • Ізоляція – мінеральна вата
  • Товщина ізоляції – 50 мм
  • Середньорічний зиск тепла - 530 кВт*год/рік з 1 м.кв.
 

    Основним елементом геліосистем є сонячний колектор. Саме в поглинаючій панелі колектора під впливом сонячного випромінювання (інфрачервоної складової) відбувається перетворення сонячної енергії в теплову, у результаті, панель розігрівається, а циркулюючий по каналах рідкий теплоносій  - відбирає отримане тепло. Прозора ізоляція (скло) і теплоізоляційний шар зменшують втрати теплової енергії. У двоконтурних системах  нагрітий у колекторі теплоносій надходить у внутрішній (чи зовнішній) теплообмінник бака-акумулятора, де передає отриману теплову енергію воді. Потім охолоджений теплоносій повертається в колектор і знову нагрівається - цикл замикається. Теплоносій безупинно циркулює між колекторами та баком до тих пір, доки не буде отримано досить сонячної енергії, щоб нагрівати воду.

Категорія: Колекторні системи | Додав: tepla-oselya (16.03.2009)
Переглядів: 3836 | Теги: сонячні колектори, геліосистема, колекторні системи, підігрів води, гаряча вода
Теги
Партнери
Атмосфера Віта Клімат Енергозберігаючі системи ПО Ремстройресурс
Статистика
Сучасна Тепла Оселя © 2024
Сайт управляється системою uCoz