П`ятниця, 19.04.2024
Пропонуємо
КОНТАКТИ
м. Чернівці
вул. Нікітіна, 2,оф. 2

093 348 26 59
050 338 36 25
0372 57 17 72


Дізнайтеся більше
Рекуперація повітря [3]
Колекторні системи [2]
Гідрокаміни [1]
Грунтовий вимінник тепла [1]
Акумулятори теплової енергії [1]
Тепловий насос [2]
Капілярне опалення [1]
Економія води [1]
Будівництво [1]
Пошук
Головна » Статті » Рекуперація повітря

ЦЕНТРАЛЬНИЙ РЕКУПЕРАТОР
   Центральний рекуператор – це пристрій , який призначений для вентиляції, подачі свіжого повітря в місця де воно найбільш потрібне і забору повітря з певних приміщень.

   Активна  людина  в  процесі  дихання  виділяє  близько  50 г/год  води й 19 л/год двоокису вуглецю. За день ми вдихаємо не менш 20-30 кг повітря. 70-80% неякісного повітря в приміщенні становлять пил і мікроорганізми. Люди, які живуть або працюють в не провітрюваному або погано провітрюваному будинку, страждають від поганого самопочуття, частих головних болів, депресії, безсоння, подавленого настрою, частих захворювань, а в дітей розвиваються хронічні захворювання, алергії, підвищена дратівливість, перевтома. І навпаки, у добре провітрених приміщеннях самопочуття людей значно поліпшується, підвищується працездатність.

   У будинках може бути влаштована звичайна гравітаційна або механічна вентиляція. Самий давній і простий спосіб вентиляції будинків - природна вентиляція, коли повітря попадає в приміщення через щілини в будинку, вікна, двері або спеціально обладнані для цієї мети отвори. Повітря виводиться за принципом природної гравітації по вертикальним повітропроводам або димарям, коли нагріте у приміщенні повітря піднімається нагору. Раніше, коли будинки були недостатньо герметичні, енергоресурси дешеві, а вимоги комфорту невисокі, цей спосіб вентиляції найчастіше людей влаштовував.
Сьогодні, з виникненням нових будівельних технологій і нових можливостей вентиляції, найчастіше в будинках влаштовується механічна вентиляція, при якій повітря подається в приміщення й виводиться з нього примусово, з використанням рекупераційних пристроїв з вентиляторами.
 
Для чого потрібна рекуперація?

Рекуперацію в будинках варто обладнати з наступних причин:
•    для видалення використаного повітря з підвищеною концентрацією двоокису вуглецю;
•    для подачі насиченого киснем свіжого повітря;
•    для видалення небажаних запахів;
•    для видалення надлишкової вологи;
•    для видалення пилу й збудників хвороб, що перебувають у ньому.

Недоліки простої гравітаційної вентиляції
•    повітря, що надходить у приміщення, не нагрівається, тому утворюються холодні протяги, що викликають простудні захворювання;
•    повітря, що надходить у приміщення, не очищається й не фільтрується, тому разом з повітрям у приміщення попадають пил, комахи, різні забруднення;
•    складно або неможливо регулювати кількість вхідного повітря, тому приміщення провітрюється або занадто, або недостатньо;
•    улітку, коли зовнішня температура та температура всередині приміщення приблизно однакові, гравітація повітря по вертикальним повітропроводам не діє, і приміщення можна провітрювати тільки у вітряну погоду;
•    через відкриті для провітрювання вікна або двері в приміщення проникає вуличний шум;
•    у зимовий час на опалення будинку витрачається приблизно вдвічі більше енергії через неможливість повернення тепла повітря, що видаляється, повітрю, що надходить.


Переваги механічної вентиляції
•    повітря, що надходить, нагрівається або охолоджується до потрібної температури;
•    повітря, що надходить, фільтрується; шляхом підбору виду фільтрів досягається різний ступінь очищення повітря;
•    при проектуванні підбирається необхідна кількість повітря в приміщенні, що згодом може регулюватися за допомогою засувок, продуктивності вентилятора або реле часу;
•    вентиляція забезпечується незалежно від зовнішніх погодних умов, усувається зовнішній шум;
•    рекупераційні або регенераційні системи вентиляції забезпечують повернення до 80% тепла повітря, що видаляється, при тічному повітрю.
   Правильно спроектована й змонтована вентиляційна система забезпечує необхідну кількість повітря, створює мінімальний шум, зручна в експлуатації й споживає мінімально можливу кількість енергії. Варто враховувати, що вентиляційна система без кондиціювання повітря не може охолодити приміщення при високій температурі зовнішнього повітря. Від якості проектування й монтажу вентиляційної системи залежать технічні параметри вентиляційної системи і її робота.
   Найкраще довірити проведення проектних і монтажних робіт професіоналам, що мають теоретичну підготовку й досвід роботи в даній галузі. Проект повинен бути підготовлений відповідно до технічних вимог діючих технічних норм і гігієнічних норм, що встановлюють мінімальні вимоги до комфорту й безпечної експлуатації.


ПРОЕКТ
    Приклад проекту рекуперації з вимірником тепла
В нашому прикладі ми запроектували рекупераційні установки для одноповерхового будинку площею 140 м.кв і об’ємом 370 м.куб. Відомо , що в будинку проживає 4 особи. Над всією площею квартири знаходиться корисне горище.           
 

  Центральний рекуператор розміщений всередині гаража або в господарському приміщенні.


    На рисунку приміщення ми розміщуємо пункти подачі повітря: в спальнях , в кабінеті ,вітальні. Потім розміщуємо пункти забирання повітря в таких приміщеннях як : ванна кімната, гардероб, кухня.


РЕКУПЕРАЦІЙНІ УСТАНОВКИ
   Рекупераційні установки вибираються спеціалістами в залежності від потреб споживача ,а також від проекту будівельної конструкції. Тип , марка, зовнішній вигляд вибирається за продуктивністю та потужністю , яка потрібна.   
Рекупераційні установки REGO стандартної серії
 
   Рекупераційні установки серії REGO стандартної серії продуктивністю від 250 м3/год до 4 000 м3/год прекрасно підходять для обслуговування індивідуальних житлових будинків, кафе, невеликих офісів, конференц-залів, магазинів, перукарень.
   Переваги: компактність, тиха робота, продумана надійна конструкція. Надійна тепло і звукоізоляція дозволяє монтувати установки в неопалюваних приміщеннях і в місцях з особливими вимогами до шуму.
   Установки постачаються відповідно до каталогу. Регулярний модельний ряд значно спрощує проектувальникові завдання підбору вентиляційної установки відповідно до заданої витрати повітря, конфігурації вент.камери і використовуваного теплоносія.
 
   Установки цієї серії постачаються укомплектованими й готовими до експлуатації, тому монтаж такої установки не вимагає значних витрат часу.
Установки з номінальною продуктивністю 3000 і 4000 куб. м. на годину розбираються на модулі, що проходять у стандартний дверний проріз.
   Пропонується повний комплекс послуг і робіт, пов'язаних з влаштуванням систем вентиляції.  Виконується проектування вентиляції, поставку вентиляційного устаткування різних марок. Також  здійснюється кваліфікований монтаж вентиляції й сервісне обслуговування.

   Проектний відділ складається з висококласних сертифікованих фахівців, готових допомогти практично в будь-якій ситуації. Виконуються проекти як побутових систем вентиляції для квартири або котеджу, так і промислові системи, у тому числі з рекуперацією тепла, зволоженням повітря, кондиціюванням і повітряним опаленням. Ми є  дилерами зазначених марок вентиляційного устаткування.  Наші фахівці здатні вирішити будь-які питання, пов'язані з функціонуванням систем, обладнанням щитів автоматики на базі як вітчизняних, так і передових імпортних компонентів.
 


Приклад монтажу центрального рекуператора





Категорія: Рекуперація повітря | Додав: tepla-oselya (11.04.2009)
Переглядів: 7013 | Теги: вентиляція, центральний рекуператор, рекупераційні установки, свіже повітря
Теги
Партнери
Атмосфера Віта Клімат Енергозберігаючі системи ПО Ремстройресурс
Статистика
Сучасна Тепла Оселя © 2024
Сайт управляється системою uCoz